Strona główna » Blog » System 3000 Lake Country

System 3000 Lake Country

Data dodania: 26-04-2021


System 3000/3000D Lake Country
Jak pewnie wiecie Lake Country posiada kilka urządzeń do czyszczenia padów polerskich. Jednim z nich jest właśnie Pad Washer System 3000.
 


Czym się różni Pad Washer System 3000 od PadWasher System 3000D?

System 3000 jest bez separatora oraz posiada przede wszystkim plastikową kopułę, jeżeli chodzi System 3000D ta właśnie kopuła jest zrobiona już ze stali nierdzewnej. System 3000D posiada również filtr, z tego powodu, że posiada on odrębny separator, tym separatorem jest kolejna jego część czyli zbiornik, do którego idzie brudna woda po czyszczeniu padów. Mamy dostarczone śrubki łącznie z uszczelkami, gdzie po ich zakręceniu cała woda będąca z pod spodu będzie się znajdowała właśnie w separatorze. 
Możemy również zastosować filtr zamiast zakręcania tych śrubek, wówczas woda przelatuje przez filtr i oczyszczona nadaje się do wieloktrotnego użytku.

Jeżeli chodzi o samo zastosowanie to zasada jest dosyć prosta. Woda jest wstrzykiwana pod ciśnieniem w pada polerskiego. Wystarczy delikatnie wcisnąć, gdy zrobimy to mocno woda jest wówczas w stanie polecieć aż pod sa sufit. My do PadWasher'a wlewamy No Rinse w rozcieńczeniu 15ml na 4l wody, w celu aby po czyszczeniu pad był zaimpregnowany. Można oczywiście używać proszków oraz innych produktów jakie sobie sprawdzicie, nie jest obowiązkiem tutaj stosowania naszego roztworu.

alt


Do czyszczenia brudnego pada polerskiego używamy Power Clean'a, jest to produkt o pH 11,7, który bardzo fajnie współpracuje z pastami wodnymi, bardzo fajnie oczyszcza.
Psikam delikatnie Power Clean'em dlatego, żeby po pierwsze ściągnąć urobek z lakieru, po drugie aby wydobyć pastę z pada polerskiego. Spsikuję dwa razy, na początku podnoszę pada na około 1cm, odwirowywuję bardzo wolno. Jeżeli pad nie jest idealnie czysty można tą czynność powtórzyć, wówczas pad powinien wyglądać jak nowy, wtedy cały urobek jest we wiaderku.

Czy za każdym razem musicie czyścić pada, żeby był idealnie czysty? Odpowiedź brzmi nie, ale przynajmniej co drugi/trzeci raz wnapewno arto go tak wyczyścić gdyż polerowanie i sama efektywnośc ścinania tego pada jest dużo lepsza. W tym momencie pad jest delikatnie wilgotny, w niczym nam to nie przeszkadzajeśli chodzi o polerowanie, a nawet poprawnia nam siłę cięcia, gdyż ten impregnat który tu jest, czyli woda z No Rinse dodatkowo chłodzi nam lakier i powoduje, że pasta sama nie jest tak mocno wchłaniana w pada.

Jeżeli macie jakieś pytania zapraszamy do komentowania pod naszym odcinkiem YouTube gdzie wszystko jest przedstawione w formie video, oraz gorąco zachęcamy do subskrybowania naszego kanału carDNA Detailing - nie bądź w tyle, subskrybuj i pozostań na bierząco!

https://www.youtube.com/channel/UCZkOv_mDMxlMvHfEBKp4JdQ
?sub_confirmation=1


 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Copyright © carDNA.pl | XYBRYZT.PL
    Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
    Nie pokazuj więcej tego komunikatu