Schowek 0
Twój schowek jest pusty
Strona główna » Blog » Usuwanie owadów z frontu samochodu !

Usuwanie owadów z frontu samochodu !

Data dodania: 08-04-2023


Zbliża się okres letni, a jak wiadomo w  tym czasie na frontach naszych samochodów zaczynają pojawiać się rozbryźnięte owady, za zwyczaj ludzie mają problem z ich usunięciem lub robią to w niewłaściwy sposób, uszkadzając lakier swój bądź klienta. Dziś dowiesz się, jak łatwo i bezpiecznie usunąć rozbryźnięte owady z karoserii twojego samochodu i przede wszystkim nie uszkodzić powłoki lakierniczej!


Usuwanie owadów z frontu samochodu.

Na samym początku przed przystąpieniem do usuwania resztek owadów z auta należy upewnić się że karoseria jest chłodna, jeżeli powierzchnia jest chłodna możemy zaczynać lecz jeśli tak nie jest powinniśmy poczekać parę minut aż powierzchnia będzie chłodna i dopiero wtedy przystąpić do mycia. Lub jeśli nie mamy czasu aby ochłodzić powierzchnie lakieru możemy spłukać auto zimną wodą.


Po upewnieniu się że nasza powierzchnia jest chłodna możemy zaczynać, przy użyciu pianowicy  w tym przypadku IK FOAM PRO 2+ 
oraz OPT Power Clean w stężeniu 1:5 aplikujemy produkt do usuwania owadów na front naszej karoserii i odczekujemy około minuty do dwóch. Najważniejsze jest aby nie dopuścić do wyschnięcia produktu na powierzchni. Spłucz produkt najlepiej wodą o wysokim ciśnieniu i gotowe! 
                                                                      

Link do filmu z prezentacją całego procesu:


 
Poniżej zestaw produktów użytych w filmie :

https://cardna.pl/zestaw-do-usuwania-owadow-opt-ik-sprayers-p-829.html


Najważniejszą rzeczą o której musimy pamiętać jest to aby po trasie nie zostawić rozbryźniętych owadów na karoserii na długi czas 
ponieważ wnętrzności owadów są kwaśne, a gdy owady uderzą w lakier twojego samochodu i jeśli nie zostaną usunięte w odpowiednim czasie, kwasy są na tyle korozyjne, że "zjedzą" części lakieru bezbarwnego twojego samochodu i pozostają po nich tak zwane "duszki" ciężkie do usunięcia. Zjawisko te ukazane jest na fotografii poniżej.

alt
 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu